Balsam konopny

Balsamy konopne – ulecz swoje ciało

Konopia jest gatunkiem roślinnym, który słynie ze swoich drogocennych właściwości. Korzystnie na organizm wpływa jej zewnętrzne stosowanie, jak i wewnętrznie, gdyż bogactwo składników konopi ma tendencje do wspomagania ciała na wiele sposobów. Nic więc dziwnego, że na jej podstawie powstają nawet kosmetyki. Balsam konopny wspomaga leczenie różnego rodzaju schorzeń skórnych. Posiada również wpływ na zmniejszenie pojawiającego się bólu.

Balsam konopny – na co pomocny?

Omawiany produkt ma właściwości zdrowotne w imponującym zakresie. Jego walory są wciąż rozpowszechniane i wykorzystywane. Balsam konopny wysokiej jakości wspomaga leczenie niektórych zmian skórnych oraz potrafi sobie poradzić z bólem stawów lub mięśni. W zależności od pozostałych składników może mieć właściwości rozgrzewające – pobudzające mikrokrążenie lub wychładzające – przynoszące ulgę i neutralizujące uczucie zmęczenia. Zatem w czym może pomóc ten niezwykły środek? Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w:

1. W leczeniu trądziku i łuszczycy

2. W łagodzeniu podrażnień skóry między innymi zaczerwienień

3. W likwidowaniu obrzęków stóp i obrzęków pourazowych

4. W leczeniu dolegliwości bólowych mięśni, stawów i kręgosłupa.

Dzięki zawartości oleju konopnego balsamy konopne poosiadają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz regeneracyjne.

Balsamy konopne – w jaki sposób działają na skórę?

Zewnętrzne działanie balsamu na skórę jest niezwykła. W ofercie sklepu BitCannabis widnieją produkty przeznaczone dla osób, które pragną poprawić nie tylko jej stan zdrowotny, ale również wygląd. Z ich właściwości na pewno zadowolone będą osoby ze skórą wrażliwą. Stosowanie balsamu w sposób regularny sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna, nawilżona, odżywiona i gładka. Z całą pewnością jego używanie zapobiega przesuszaniu się skóry, która jest codziennie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Można go też stosować na przesuszoną skórę łokci, pięt lub stóp. Tak intensywne działanie nawilżające balsam konopny w dobrej cenie zawdzięcza zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Balsamy konopne – w jaki sposób używać?

W zależności od przeznaczenia oraz wygody, w sklepie BitCannabis konopne produkty umieszczone są w różnych opakowaniach. Nanosi się je na miejsce, które chcemy uleczyć i wmasowuje się okrężnymi ruchami do pełnego wchłonięcia. Dzięki różnorodności składu proponowany balsamy konopny w dobrej cenie przeznaczony jest do wszystkich rodzajów skóry. Niektóre z nich posiadają więcej właściwości leczących. Warto więc zwrócić uwagę na ich przeznaczenie lub poprosić o poradę obsługę sklepu.

Sprawdź również w naszym sklepie: